O nás

Vznik galerie na Malé kolonádě se datuje k roku 1960. Tehdejší firma Dílo – Český fond výtvarných umění začíná v lázních Luhačovice pořádat prestižní přehlídky výtvarného umění pod názvem „Výtvarné umění a my“. Vždy po dobu léta jsou vystavována výtvarná díla renomovaných umělců z Čech, Moravy a Slovenska.

V letech sedmdesátých přebírá vedení galerie Vladimír Ohlídal za asistence svého otce Františka Ohlídala. Luhačovická galerie prochází výraznými změnami nabídky uměleckých děl i servisu prodeje.

V letech devadesátých přechází galerie do soukromých rukou, dochází ke změně názvu na ART GALLERY – Vladimír Ohlídal a jeji staronový majitel profiluje galerii ke spolupráci s členskou základnou nově vzniklé Unie výtvarných umělců České republiky.
V roce 1995 se přidává k rodinné tradici galeristů dcera paní Jana Ohlídalová a stává se ředitelkou ART GALLERY. Pod jejím vedením galerie rozšiřuje nabídku kvalitních umělců: ze zahraničí.

Současný profil ART GALLERY – Vladimír Ohlidal je zaměřen na prodej originálů výtvarného umění v oborech obrazy, grafika, kresba, komorní plastika a sochy. V průběhu roku jsou zařazovány „Malé autorské výstavy“, kterých se účastní přední osobnosti naší výtvarné scény, umělci ze zahraničí a mladí talentovaní absolventi uměleckých škol.

Přijďte nás navštívit do krásného prostředí lázeňského města Luhačovice.
Jsme tu pro Vás – Jana a Vladimír Ohlídalovi.